Проблеми людей з особливими потребами вирішуємо разом

3 грудня – дата, яка нагадує всім нам, що серед нас є люди, котрі потребують особливої уваги і турботи – Міжнародний день людей з інвалідністю. 

28 листопада 2019 року за ініціативи Чигиринської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості відбулося засідання круглого столу на тему: «Особливості соціального захисту та проблеми працевлаштування осіб з особливими потребами».

Участь у засіданні взяли заступник голови райдержадміністрації Микола Семиз, заступник голови районної ради Валерій Невгоденко, заступник міського голови Микола Сухих, заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Чигиринської районної філії Черкаського ОЦЗ Тетяна Козубенко, головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Бессонова, начальник Чигиринського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Оксана Філоненко, голова громадської організації «Чигиринська районна організація «Союз інвалідів» Валентин Брайко,  директор комунального закладу «Інклюзивно – ресурсний центр» Чигиринської міської ради Олена Гейван – Лобова, головний редактор газети «Чигиринські вісті» Наталія Лебеденко, представник від Чигиринської ЦРЛ Світлана Самброс,  представники від відділу освіти, молоді та спорту Чигиринської РДА Оксана Скічко та Оксана Турлюн.

На початку роботи зі вступним словом до всіх присутніх звернулась заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Тетяна Козубенко, яка зауважив, що проведення круглого столу – це своєрідне підведення підсумків зробленого для осіб з інвалідністю, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в районі і визначення планів щодо поліпшення їх життєвого рівня.

Про роботу Чигиринської районної філії Черкаського ОЦЗ щодо сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю проблеми, шляхи вирішення та нові підходи у роботі служби зайнятості, доповіла Тетяна Козубенко.

Щодо перерахунку пенсій з 01.12.2019р. поінформувала начальник Чигиринського відділу обслуговування громадян (сервісний центр) Оксана Філоненко.

Про впровадження інклюзивної форми навчання, реалії та перспективи подальшого вступу до ВНЗ, та працевлаштування  зазначеної категорії дітей. Про кількість осіб з особливими  освітніми потребами, які навчаються в закладах загальної середньої освіти, зазначила директор комунального закладу «Інклюзивно – ресурсний центр» Чигиринської міської ради Олена Гейван – Лобова.

Про запроваджений у 2019 році новий механізм забезпечення заходами з реабілітації дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу, відповідно до Програми «Реабілітація дітей з інвалідністю внаслідок дитячого церебрального паралічу», бюджетні кошти спрямовуються на відшкодування вартості реабілітаційних заходів для дітей закладам охорони здоров’я будь-якої форми власності, інформувала головний спеціаліст відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг управління соціального захисту населення райдержадміністрації Валентина Бессонова.

Щодо шляхів вирішення проблемних питань осіб з інвалідністю свою увагу акцентував голова громадської організації «Чигиринська районна організація «Союз інвалідів» Валентин Брайко. 

В ході засідання всі запрошені мали можливість висловити свою думку та окреслити коло питань, які потребують вирішення.

Результатом засідання стало підписання угоди  про співпрацю та спільних заходів на 2020 рік.

%d блогерам подобається це: