Право на податкову знижку за навчання

З наближенням Всеукраїнського тижня права в Головному управлінні ДПС у Черкаській області започатковано серію коментарів для фізичних осіб стосовно прав, обов’язків та застосування податкових пільг.

 Друга підбірка стосується права на застосування податкової знижки за навчання.

Питання – відповіді наведені наведено з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс». Адреса розміщення ресурсу: http://zir.tax.gov.ua/main

1) Для отримання податкової знижки за оплату навчання у школі/дитсадку декларацію слід подавати за 2018 рік, але відшкодування витрат проводиться за період з 28 липня по 31 грудня минулого року! – питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 103.06.03 набрати «За який звітний період подається декларація про майновий стан і доходи для отримання знижки за навчання щодо суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти? »)

З метою отримання податкової знижки на суму коштів, сплачених платником податку протягом звітного року на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої освіти, декларація про майновий стан і доходи подається до ДПС за місцем проживання особи до 31 грудня 2019 року (включно) за звітний 2018 податковий рік. При цьому до витрат, які особа, що має право на відповідну податкову знижку може включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу за наслідками 2018 року, враховуються витрати, понесені платником після набрання чинності Законом України від 3липня 2018 року № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України», тобто після 28 липня 2018 року.

2) Як дізнатися перелік вітчизняних закладів освіти з метою реалізації права на податкову знижку: питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 103.06.03 набрати «Які заклади відносяться до вітчизняних закладів з метою отримання податкової знижки за навчання?»)

З метою отримання податкової знижки за навчання, до вітчизняних відносяться заклади дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти, основним видом діяльності яких є освітня діяльність. Типи закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти визначено спеціальними законами. Бажаючі можуть завантажити і переглянути Закон України від 5 вересня 2017 року № 2145-VІІІ «Про освіту» (Закон №2145) та спеціальні закони України: від 22 червня 2000 року № 1841-III «Про позашкільну освіту», від 11 липня 2001 року № 2628-III «Про дошкільну освіту», від 13 травня 1999 року № 651-XIV «Про загальну середню освіту», від 10 лютого 1998 року № 103/98-ВР «Про професійно-технічну освіту», від 01 липня 2014 року № 1556-VІІ «Про вищу освіту». Для реалізації права на податкову знижку за навчання варто знати, що відповідно до ст. 22 Закону №2145 юридична особа має статус закладу освіти, якщо основним видом діяльності є освітня діяльність.

3)  Дитина сама сплатила за навчання – батьки не мають права на знижку! – питання – відповідь з сервісу «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» (категорія 103.06.03 набрати «Чи має право скористатись податковою знижкою за навчання дитини один із батьків, який фактично здійснив оплату за її навчання, якщо договір укладений між навчальним закладом та дитиною (в договорі зазначено П.І.Б. дитини, дитині 25 років/23 роки) та квитанції на оплату оформлені на ім’я дитини, при цьому дитина протягом звітного року не працювала?»)

Не залежно від того працює чи ні дитина, яка за даними документів на переказ коштів здійснювала витрати на навчання, батьки такої дитини не мають права на податкову знижку.

Для інформації: Всеукраїнський тиждень права започатковано Указом Президента України від 8 грудня 2008 року №1149/2008 «Про Всеукраїнський тиждень права».  згідно з яким він проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Заходи з проведення у 2019 році Всеукраїнського тижня права затверджені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.07.2019 №568-р. Проведення тижня має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов’язків, можливостей їх реалізації та захисту.

Посилання на Указ №1149/2008: https://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/1149/2008

Посилання на розпорядження №568-р: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/568-2019-%D1%80#n2

%d блогерам подобається це: